راهنمای ثبت آثار در سایت مسابقه


در این راهنما به صورت کامل و تصویری نحوه ثبت آثار و دریافت کد رهگیری هر اثر مرحله به مرحله بیان شده است. لطفا پیش از ثبت آثار به دقت این راهنما را مطالعه کنید و چنانچه سوال و یا مشکلی در هریک از مراحل ثبت نام و ثبت آثار دارید می توانید با دبیرخانه مسابقه از طریق تلفن، ایمیل و یا شبکه های اجتماعی تماس بگیرید.

زمان انتشار: 97/07/07


در چهارمین دوره مسابقه ملی طرح و نقشه فرش به منظور دقت و سرعت بیشتر ابتدا باید همه شرکت کنندگان آثار خود را در سایت مسابقه ثبت کنند. برای ثبت آثار ضروری است ابتدا در سایت مسابقه ثبت نام کنید. راهنمای ثبت نام در سایت را می توانید از اینجا ببینید. برای ثبت آثار خود ابتدا باید وارد سایت شوید.

ورود به سایت مسابقه

برای ورود از اینجا می توانید وارد سایت شوید. نام کاربری (شماره تلفن همراه) و پسورد ثبت شده در زمان ثبت نام را وارد کنید. و چنانچه پسورد خود را فراموش کردید از گزینه فراموشی رمز عبور استفاده کنید تا پسورد جدید برای شما از طریق پیامک ارسال شود.

پس از ورود به سایت بلافاصله وارد پروفایل کاربری خود می شوید. در پروفایل کاربری، مسابقه در حال اجرا نمایش داده می شود. مطابق تصویر بر روی دکمه ارسال اثر کلیک کنید.

برای ارسال آثار پنج مرحله کوتاه تعریف شده است که باید اطلاعات اثر خود را مرحله به مرحله و با دقت وارد کنید. در تصویرهای زیر در مورد هر یک از فیلدهای ثبت اثر توضیحات لازم ارائه شده است. دقت داشته باشید چنانچه اطلاعات ثبت شده در این بخش مشکلی داشته باشد و یا صحیح نباشند مسئولیت آن به عهده شرکت کننده است. لذا ضروری است در ثبت اطلاعات تک تک آثار دقت و توجه لازم را داشته باشید.

در مرحله نخست 4 فیلد تعریف شده است که توضیحات لازم برای هر فیلد در تصویر داده شده است.

در مرحله دوم اطلاعات اندازه اثر به دو واحد سانتی متر و گره و همچنین رجشمار در مقیاس انتخابی را باید وارد کنید. در این مرحله چنانچه اثر شما در گروه رنگ و نقطه دستی و کامپیوتری است دو فیلد دیگر را نیز باید کامل کنید. یکی تعداد رنگ اثر و دیگری نام طراح اصلی اثر. چنانچه طراح اثر هم خود شما هستید مجددا نام و نام خانوادگی خود را بنویسید و چنانچه از طراح اثر اطلاعی ندارید کلمه ناشناس را بنویسید. در هر صورت مسئولیت جلب رضایت طراح اصلی با ارسال کننده اثر است و دبیرخانه مسابقه در این مورد مسئولیتی ندارد و چنانچه صاحب اصلی طرح نسبت به آن شکایتی داشته باشد مسئول ان ارسال کننده اثر است.

در مرحله سوم باید تصویر اثر را در سایت اپلود کنید. فایل های مورد قبول در این مرحله سه فرمت bmp, tif, jpg با حداکثر حجم 50 مگابایت است. در این مرحله شرکت کنندگانی که در گروه رنگ و نقطه کامپیوتری شرکت میکنند باید فایل با کیفیت اصلی بدون خطوط شطرنجی را آپلود کنند و چنانچه حجم فایل ارسالی آن ها بیش از 50 مگابایت است با دبیرخانه مسابقه برای رفع مشکل تماس بگیرند. در مورد سه گروه دیگر پیشنهاد می شود فایل اثر را اسکن و با کیفیت مطلوب ارسال نمایند به صورتی که طرح به وضوح مشخص باشد و چهار گوشه طرح صاف و بدون حالت پرسپکتیو باشد. ارسال تصویر اثر در این مرحله الزامی است و ارزیابی اولیه آثار از روی تصویر آن ها انجام می شود.

در مرحله چهارم توضیحات تکمیلی مربوط به هر اثر را می توانید ثبت کنید. در این مرحله ضروری است قوانین ارسال اثر به چهارمین مسابقه ملی طرح و نقشه فرش را ضمن مطالعه تایید کنید و روی دکمه ادامه کلیک کنید

در مرحله پنجم سایت در حال ثبت اطلاعات است. پس از کامل شدن نوار پیشرفت (100% شدن) با توجه به حجم فایل، سرعت اینترنت و ترافیک شبکه از چند ثانیه تا چند دقیقه ممکن است این مرحله به طول بیانجامد. لذا ضروری است تا دریافت کد رهگیری مطابق تصاویر زیر صبور باشید تا به صورت کامل اثر شما ثبت شود.

پس از ثبت اثر شما میتوانید از گزینه نمایش و چاپ که در تصویر بالا مشخص شده است اطلاعات ثبتی را مشاهده کنید. چنانچه اشتباهی در ثبت اثر وجود دارد شما می توانید تا پایان مهلت مسابقه با مراجعه به پروفایل کاربری و سربرگ آثار ثبت شده نسبت به ویرایش اثر اقدام کنید (تصویر زیر). ویرایش اثر مراحلی دقیقا مشابه ثبت اثر دارد.

چنانچه علیرغم مطالعه این راهنما در ثبت آثار خود مشکلی دارید می توانید با دبیرخانه مسابقه تماس بگیرید.

 

 


© تمام حقوق مادی و معنوی مسابقه ملی طرح و نقشه فرش برای مرکز ملی فرش ایران محفوظ است